i-c
12 بهمن 1401 - 13:57

سوال از رئیس‌جمهور در دستورکار مجلس نیست

معاون پارلمانی رئیس جمهور احتمال طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس را منتفی دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به تعامل میان دولت و مجلس اظهار داشت: در هفته اخیر استیضاح وزیر بهداشت را داشتیم که در ابتدا تعداد امضاهای آن قابل‌توجه بود، ولی با گفت‌وگویی که با نمایندگان انجام شد تعداد کاهش پیدا کرد و در نهایت استیضاح منتفی شد، ولی وزیر هم توضیحاتی را در کمیسیون به نمایندگان ارائه کرد.

وی افزود: همچنین سوالاتی از وزیر نفت و وزیر صمت مطرح بود که در آن‌ها هم سوال‌کننده قانع شد و این بیانگر این است که اگر وزرا پاسخ قانع‌کننده‌ای بدهند نمایندگان هم می‌پذیرند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز خبری در برخی روزنامه‌ها تیتر شده و هیچ مبنا و اساسی ندارد و باعث شگفتی است. از جمله برخی سایت‌ها و کانال‌های خبری و خبرگزاری‌ها که در ایام اغتشاشات فعال بودند و به نوعی آتش‌بیار معرکه بودند الان هم دنبال فتنه‌انگیزی جدیدی هستند تا اختلاف بین مجلس و دولت را دامن بزنند و تلقی شود که اختلاف وجود دارد در حالی که تعامل سازنده است.

حسینی تاکید کرد: این خبر هم این بوده که بحث سوال از رئیس جمهوری در مجلس مطرح شده که بر اساس اصل ۸۸ قانون اساسی حداقل یک‌چهارم نمایندگان باید این تقاضا را داشته باشند. ما در سال گذشته یک مورد داشتیم و آن هم منتفی شده است و مورد دیگری نداشتیم.

وی تاکید کرد: اینکه یک پایگاه خبری یا یک خبرگزاری بنویسد که احتمالاً یکی از نمایندگان درصدد جمع‌آوری امضا هستند،، آن‌هم در آغاز دهه فجر واقعاً جای تعجب دارد و حسن نیتی در این رفتارها نمی‌بینیم امیدواریم که این رفتارها را اصلاح کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1012793